КІЛЬКА ПОНЯТЬ З НЕЙРОФІЗІОЛОГІЇ

відділ для фахівців

Перечитуючи літературу, нас зацікавило питання: якими можуть бути наслідки ось такої проблеми:

Поверхове відбиття глибинного пошкодження

Поверховими називаємо. сегментарно. хребет, шкіру, м'язи. Глибинними - внутрішні органи під контролем мієломеру.
Численні поперечні розрізи грудної порожнини за Лазортом ( Гі Лазорт; "Периферична нервова система", Массон, ст. 249 241. таб. 212- 214 ) якраз нагадують нам про іннервацію рухомого сегменту Юнгханса та про важливість ролі . яку можуть відігравати задні та передні відгалуження хребетного нерва а також сино-хребцевого нерва.
Ось що каже автор про значення болі вісцерального походження. яка відбивається на шкірі, та про рефлексну парієтальну судорогу :

  • "пошкодження внутрішнього органу може передатися як "переносна біль" на шкірну парієтальну територію. дерматом, яка співпадає з медулярним сегментом або мієломером., на якому кінчаються почуттєві шляхи. ". ( ст. 317 ).
  • "рефлексна парієтальна судорога являється відповіддю рухомих нейронів мієломера, який співпадає з подразненими доцентровими симпатичними шляхами ".( ст. 317 ).

Найкращий приклад, це точка Мас Барнея яка з нейрологічною точністю знаходиться на місці поєднання нижньої 1\3 та верхніх 2\3 по лінії що з'єднує праву вищу частину гострокінцевої кістки з пупком, і це де б не було локалізоване запалення апендиксу.

Глибинне відбиття поверхового пошкодження

Відбиття вісцерального пошкодження на шкіру та мускули вже нам відоме, лишається лиш дізнатися, що думають автори про зворотнє явище; як відбивається рефлексна дермалгія Жарріко або судорога, на внутрішньому органі :

  • покращення в нашкірній зоні може заспокоїти біль глибинного органу ( Лазорт ст. 317 ) ...
  • стиснення елементів хребтового каналу через, подразнення міжхребтового суглобу приводить до численних болісних проблем хребта ( Роберт Мень,"Болі хребетного похождення та мануальна терапія" Франція, 1977 ).

Спроба синтезу

Ми відчуваємо ведучу роль симпатичної системи, а головним чином латеро-хребтового ганглія: "бо це він дозволяє периферичну передачу автономних нервових імпульсів", але "він підлягає діяльності передньої частини гіпоталамусу".
Він також являє головну роль в нейрології.

Завдяки йому ми можемо тепер ясно визначити три нейрологічні суті :

  • міотома, якою керує соматичний мото-нейрон
  • вісцеротома, керована автономним мото-нейроном
  • дерматома, керована суміжністю екстероцептичного прото-нейрона та периферічного дейто-нейрона.

Всі три залежать від одного медулярного сегмента або мієломера.

оль автономної системи в дихальному апараті  

Малюнок з:" Акупунктура та остеопатія: правда про нейрологію" Ж.Р.Жезрет

[Poumon mini A] Ортосимпатична система тут на першому місці, тож переглянемо її специфічну функцію на рівні трьох перших грудних метамер. Ще раз пояснює Лазорт :  за більшістю авторів (Броді,Браекер, Данієлополу) парасимпатичні волокна які йдуть з мандрівного нерва бронхо-зтискуючі; симпатичні фібри з 2го та 3го спинного медулярного сегменту, які проходять через зірковидний ганглій та грудні ганглії - бронхо-розширюючі" (там же, ст. 355) .
Так ми отримуємо нейро-фізіологічне пояснення :

  • орто-симпатична та пара-симпатична рівновага переривається при подразненні сегментів орто-симпатичного ланцюжка, небезпека бронхо-стиснення з посиленням виділення слизу виходить на перший план, приступ астми чигає. 

Замітка : з досвіду відомо: фібри з 2го грудного поверху мають бронхо-розширюючу функцію а фібри з 3го поверху функцію виділення. Постійний хрящо-реберний підвивих 2го ребра та астма при зусиллі, в поєднанні з постійним підвивихом 3го ребра та астматоформний бронхіт, дають мені можливість це стверджувати.

Парасимпатична система може також бути подразнена іншими причинами, до яких ми повернемося: рефлексна дуга між вушним нервом та Х, між язикоглоточним нервом та Х. інформації-привиди через стиснення потиличного\атланту (1 ий шийний хребець).

Підтвердження

Як зпровокувати приступ астми

Ритмічне натиснення на болісну точку на хрящо-реберний вивих (практично. завжди праворуч) 2 го та 3 го ребра, разом з глибоким диханням, викликає майже відразу приступ астми у хворого.

Як зупинити приступ

Повільний та натискуючий масаж точки міжреберного відгалуження на протилежній стороні, також з глибоким диханням, дозволяє негайно (за кілька секунд) заспокоїти хворого. Ця точка знаходиться на лінії пахви, якраз на її початку,(90% вліво, 10% вправо), Ця точка болісна, тож по реакції хворого ми помічаємо коли вона знайдена. Навіть коли немає приступу,хворі відчувають затруднення дихання; масаж цієї точки (інколи й двох точок, коли додається вивих 2 го і 3 го ребра) звільняє розширення грудної клітки за кілька глибоких вдохів.   Ефективність такого масажу дивовижна.

Замітка : щоразу коли я розмовляю з хворим по телефону, щоб доказати йому дійсність моєї роботи, я пропоную йому знайти свою "точку під пахвою", масувати та глибоко дихати. За кожним видохом розширення зьїбільшується, а "присвисти" зникають. Не стану описувати реакцію та коментарі на кінці телефонного дроту.  

Обговорення

Вивчення нейрофізіології, необхідне для виявлення основного механізму, що пов'язнаний з поставою хворого, обмеження рухомості суглобів, їх відгук на нервові механізми периферичної та центральної системи, як і дія цих систем на імунну систему, це все потребувало десять років пошуків.
Я з самого початку відчув і описав в моїх працях ще 1985 року, що всі ці системи тісно і взаємно пов'язані :

  • що імунна система залежить від центральної і що її реакції модулюються і передаються в залежності від інформацій периферичної системи (див. мої публікації).

В 1987 році, американський дослідник Марк Е. Гурней, виявив в крові нейропептід і назвав його "нейролейкін" ( М.Е. Гурней, Science ст. 234, 556 ). Цей нейропептід, виділений симпатичною системою, в деяких умовах, дозволяє продовжити життя недозрілих рухомих нейронів спинного мозку та чутливих нейронів спинних ганглій, дозволяє також розрізнення лімфоцитів Б з клітинами виробниками антитілів ( М.Е.Гурней:"Нейролейкін, нервовий та імунітарний передавач". La Recherche, 1987; ст.186,387,388 ). Я познайомився з М.Е.Гурнеєм, ми довго обговорювали цей сюжет та обмінялися працями.

В 1995 р. праця Goodkin'а про психо-нейро-імунологію показує що:

  • нейрогенне керування імунної системи проходить двома важливими шляхами: через вивідні-симпатичні та через гіпоталамо-гіпофізну нейро-ендокринну вісь.
  • центральний чи періферійний параліч змінює класичну топографічну симетрію ревматоїдного поліартриту "охороняючи" хворе місце від розвинення нових суглобних пошкоджень.
    ( . Ader et coll : "psychoneuroimmunology : interactions betwen the nervous system and the immune system". Lancet, 1995 ; 345 ; 99-103. Abstract neuro et psy, 1995 ; 129 : 15-16. 6)